Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty 2016 dla naszej szkoły

Dyrektor naszej szkoły - Bogumiła Lachowicz została uhonorowana nagrodą Mazowieckiego Kuratora Oświaty...

17 października 2016 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Auli Schumana  Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie wręczono odznaczenia państwowe, resortowe oraz nagrody dyrektorom szkół i placówek, nauczycielom oraz pracownikom administracji z terenu Warszawy i powiatów okołowarszawskich.

Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej z rąk Pani Kurator Aurelii Michałowskiej otrzymała również Bogumiła Lachowicz – dyrektor Zespołu Szkół w Coniewie.

Pani dyrektor została też uhonorowana możliwością podziękowania i przemówienia w imieniu wszystkich odznaczonych i nagrodzonych. W swojej wypowiedzi przytoczyła m.in. słowa Deanny Beisser „Nauczyciel to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać, to co w nim najlepszego, cudzym dzieciom”.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Maria Koc – Wicemarszałek Senatu RP, Teresa Wargocka - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Zdzisław Sipiera - Wojewoda Mazowiecki, Aurelia Michałowska - Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Dorota Skrzypek – Mazowiecki Wicekurator Oświaty. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele: władz samorządowych, związków zawodowych, instytucji oświatowych oraz duchowieństwa.