VII Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej w Coniewie

24 października 2016 r. w Zespole Szkół w Coniewie odbył się VII Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej w Coniewie...

Celem konkursu jest rozpowszechnianie języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych i gminazjalnych oraz  zachęcanie do nauki poprzez zabawę. Festiwal ma za zadanie również  integrowanie uczniów ze wszystkich szkół działających na terenie gminy Góra Kalwaria.

Pomysłodawczynią festiwalu jest nauczycielka języka angielskiego w naszej szkole pani Agata Kempa, która wraz z p. Katarzyną Kret i Anną Gazdą zorganizowały już 7. jego edycję. Patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Wydawnictwo Oxford University Press.

Festiwal zaszczycił swoją obecnością i otworzył go – pan Burmistrz Dariusz Zieliński. Obecna była także przedstawicielka Wydawnictwa Oxford – pani Teresa Okrasińska.

W festiwalu wzięło udział 55 uczestników ze wszystkich szkół gminnych, którzy wykazali się dużymi umiejętnościami wokalnymi i językowymi oraz nieprzeciętnym talentem.

Imprezie towarzyszył konkurs plastycznych pod hasłem „Menu”. Uczniowie tworzyli prace plastyczne - menu restauracji lub jadłospis domowy z wykorzystaniem języka angielskiego.

Nagrody w konkursie piosenki oraz plastycznym ufundowali: Burmistrz Miasta i Gminy, Wydawnictwo Oxford University Press oraz firma ODZ Bogusław Mościcki.

Gratulujemy wszystkim laureatom,  dziękujemy uczestnikom i fundatorom nagród za wsparcie.

Wyniki konkursów piosenki oraz plastycznego zamieszczamy w plikach do pobrania (dół strony głównej).