PROJEKT - "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI"

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inny - wszyscy równi" .

Jego celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat różnego rodzaju niepełnosprawności, uwrażliwianie na potrzeby innych, likwidowanie uprzedzeń oraz rozwijanie empatii i tolerancji w stosunku do wszystkich ludzi wokół nas.

Projekt będzie realizowany od września do maja 2024 roku, a za jego realizację w szkole odpowiedzialne są p. Dominika Kabulska - psycholog i szkolny koordynator projektu oraz p. Natalia Grzywacz - pedagog szkolny.

W trakcie realizacji projektu nasi uczniowie będą uczestniczyć w różnego rodzaju inicjatywach, akcjach i zajęciach warsztatowych, dzięki którym będą potrafili lepiej zrozumieć drugiego człowieka.

Mamy nadzieję, że będzie to dla nich bardzo cenne doświadczenie.