PROJEKT - "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI"

Lekcja języka migowego

29 września przypadał Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Święto to jest obchodzone co roku w ostatnią niedzielę września, a jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy, prawa i osiągnięcia osób niesłyszących.

Z tej okazji 2 października, w ramach realizacji  jednego z zadań projektu "Każdy inny, wszyscy równi" nasi najmłodsi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w lekcji języka migowego. Poprowadziła ją dla nich pani Renata Kowalska, pedagog specjalny z Samorządowego Przedszkola Integracyjnego w Górze Kalwarii (DZIĘKUJEMY!!! ).

Dzieci dowiedziały się, jak „rozmawiają” osoby głuche, poznały podstawowe zwroty polskiego języka migowego i przede wszystkim same zmierzyły się z miganiem. I pomimo, że wyzwanie nie było najłatwiejsze, wszyscy doskonale sobie poradzili.

Język migowy

Uczymy się migać "Ja lubię kolor niebieski"

Alfabet migowy