Projekt "Bieg po zdrowie"

W okresie od 1.02. do 10.05.2017 w  naszej szkole był realizowany program antynikotynowej edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie", pod nadzorem Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy IV.

Główne cele programu to m.in.: zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości palenia papierosów i używania e-papierosów, nabycie przez uczniów umiejętności zachowań asertywnych oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Podczas zajęć uczniowie pracowali bardzo aktywnie: przeprowadzali wywiady, tworzyli własne komiksy, projektowali antyreklamę oraz uczyli się asertywności, odgrywając "scenki z życia".

Opiekunami szkolnej edycji programu były: p. Katarzyna Kliszko oraz p. Dorota Świder.