Międzyklasowy Turniej Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu

Dnia 18 stycznia 2017 roku, w naszej szkole odbył się  Międzyklasowy Turniej Wiedzy o Henryku Sienkiewiczu. Konkurs został zorganizowany, aby upamiętnić naszego wielkiego pisarza, który był jednym z patronów minionego roku 2016.

Celem imprezy było przybliżenie uczniom życia i twórczości H. Sienkiewicza, propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do samodzielnego wyszukiwania informacji oraz pogłębianie uczuć patriotycznych  wśród młodzieży.

W turnieju wzięły udział klasy IV-VI SP oraz I-III Gimn. Zadania konkursowe to m.in.:  gra „planszowo-podłogowa”, łamanie szyfrów, odpowiadanie na pytania ukryte w balonach, a także rozpoznawanie fragmentów filmowych.

Uczniowie świetnie się bawili, a emocji nie zabrakło. Każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrodę. Fundatorem głównej nagrody była Rada Rodziców.