Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie klasy I gimnazjum przygotowali występ słowno - muzyczny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili wagę tego dnia dla wszystkich Polaków.

3 maja 1791 r. Sejm Czteroletni uchwalił pierwszą w Europie, a drugą w świecie Konstytucję. Najważniejszym zadaniem Sejmu było uporządkowanie spraw ustrojowych Rzeczypospolitej. Ustawa regulowała prawa i obowiązki mieszkańców Rzeczypospolitej oraz  zasady władzy państwowej.

Patriotyczne apele związane ze świętami narodowymi są tradycją w naszej szkole. Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić dzieciom i młodzieży rolę takich słów jak Ojczyzna i patriotyzm.

3 maja 2017 r. z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja młodzież z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym  uczestniczyła w obchodach rocznicy organizowanych przez władze miasta i gminy  w Górze Kalwarii. Uroczystości odbywały się przed Ratuszem Miejskim, w Kościele Parafialnym oraz na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.