Uczniowie klasy I po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną

Dzieci po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę szkolną...

20 października 2016 r. uczniowie klasy I szkoły podstawowej po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas zajęć zorganizowanych specjalnie dla nich, dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat podstawowych pojęć związanych z biblioteką, zasad wypożyczania i zachowania się w tym szczególnym miejscu oraz szacunku do książki. Dowiedziały się o tym, że każda książka może być przyjacielem, więc warto czytać. Uczennice klasy v - Kinga i Patrycja zaprezentowały na ten temat wiersze.

Dzieci chętnie mówiły o swoich książeczkach i o tym, jak je szanują. Po raz pierwszy wypożyczyły z biblioteki szkolnej książkę - bardzo się ucieszyły. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki oraz niespodziankę - kolorowanki postaci z bajek.